Eesti suurim LEGO® kaubamaja internetis
Turvaline ostukoht

Millist koolikotti valida? (LEGO ranits)

Erinevas vanuses koolilaste kottidel võivad olla erinevad omadused. Näiteks peab algklassis õppivale lapsele mõeldud koolikott olema rohkem toestatud kui teismelistele mõeldud koolikott. Korralikud rihmad ja mugav seljaosa on aga olulised mõlema puhul.

Toon järgnevalt välja olulise, mida koolikotti valides kindlasti silmas pidada.

Klotsipoes on müügil koolikotid eri vanuses lastele. LEGO koolikotid on kerged, ergonoomilised, PVC vabad, helkuritega varustatud ja mis ei ole laste jaoks vähem tähtis - ägeda disainiga! Räägin nendest omadustest nüüd natuke pikemalt. Ära osta liiga suurt koolikotti.
Lapsevanematel on tihti soov osta koolikott, millega laps saab käia jarjest kaks, kolm või isegi rohkem aastat. Paljud koolikotid on tõepoolest ka peale mitut kandmisaastat korralikud, kuid sellegipoolest, ära võimalusel osta pisikesele koolijütsile liiga suurt koolikotti. Tal on seda raske ja ebamugav kanda. 

Sinu lapse koolikott peaks alati sobituma tema pikkuse ja suurusega.
Pea meeles, et talvejope või -mantel võivad lisada lapsele suurust, mistõttu peaks ostetav koolikott olema lihtsasti reguleeritavate traksidega.

Hea on, kui saad valida lapsele ergonoomilise seljakoti. Mida noorem on koolilaps, seda tähtsam see on. Olulist rolli mängib ka rinnal olev kinnitus, mis teeb koolikoti kandimise palju mugavamaks ja kergemaks. Koolikotti selga pannes, säti nii, et kott oleks ilusti lapse seljal mitte ei ripuks puusadest allpool.

Kõvema põhjaga koolikott püsib paremini vormis ning on seetõttu mugavam. Põrandale asetades seisab selline koolikott paremini püsti - vaiksel koolilapsel on mugavam oma asju kotist otsida. LEGO väikestele koolilastele mõeldud kotid on tugeva põhjaga, kuid on seal juures ikkagi kerged ning ei mõju kohmaka ja suurena.

Jälgi, et Sinu lapse koolikott ei oleks juba ostes liiga raske. Koolis käimise ajal püüa aga jälgida, et pakitud koolikott ei ületaks koos asjadega 15% lapse kehakaalust. Alati ei ole see võimalik. Just seetõttu on tähtis, et juba koti algkaal ilma seal sisalduvate asjadeta oleks võimalikult väike. Üks nipp, kuidas hoida koolikott kergemana, on pakkida iga paev koolikott uuesti. Muutke koolikoti kokku panemine lapsega koos igapäevaseks rutiiniks. Nii väldite üleliigse raskuse kaasas kandmist. Asju kotti pannes, vaata, et raskemad asjad oleksid seljale lähemal, nii on lapsel neid lihtsam kanda. LEGO koolikottides on asjade eraldamiseks mugavad sahtlid.

Koolikotti ostes pööra tahelepanu sellele, et kott oleks varustatud helkuritega igast küljest, et Sinu laps oleks liikluses hasti nähtav.

Koolikotil võiks olla erineva suurusega panipaiku, kuhu koolitarbeid paigutada. Põhjalikult läbimõeldud panipaigad asjade mugavamaks paigutamiseks nagu näiteks sahtel pinali jaoks, veepudeli ning einekarbi jaoks, aitavad lapsel asju paremini organiseerida ning vajaduse korral kiirelt üles leida. Kooliasjade kaasas kandmist aitab lihtsustada see, kui võimlemisriiete kott on koolikotist eraldatav.

Kooliteed alustades ootab last ees palju uut. Kui oled leidnud koolikoti, mis vastab eelnevalt nimetatud omadustele, siis ära unusta ka koolikoti välimust - eriti olulist rolli võib see mängida just värske koolilapse jaoks. Lemmiktegelastega koolikott on tuttav, loob turvatunnet ja toob naeratuse suule.

Eelpool kõnelesime peamiselt koolikoti valimisest nooremale koolieale. Klotsipoe valikust leiad koolikotte ka suurematele. Kogu valikut vaata siit.

Lisaks koolikottidele leiad Klotsipoest suure valiku pinaleid ja muid koolitarbeid! 


Liina
Klotsipood.ee

Avaldatud: 09.07.2019

Klotsipoes on müügil koolikotid eri vanuses lastele. LEGO koolikotid on kerged, ergonoomilised, PVC vabad, helkuritega varustatud ja mis ei ole laste jaoks vähem tähtis - ägeda disainiga!

Avaldatud: 18.05.2017

Priit Hõbemägi tutvustab legode imepärast maailma. Mida põnevat lego fänn Priit Hõbemägi oma loos kirjutas, saad lugeda siit.

Klotsipood.ee | Infolevi OÜ | Lehekülje sisu ilma loata kopeerimine on keelatud