Millist koolikotti valida? (LEGO ranits)

Kuidas valida õiget koolikotti? Kõik lapsevanemad on seisnud selle küsimuse ees.

Erinevas vanuses koolilaste kottidel võivad olla erinevad omadused. Näiteks peab algklassis õppivale lapsele mõeldud koolikott olema rohkem toestatud kui teismelistele mõeldud koolikott. Korralikud rihmad ja mugav seljaosa on aga olulised mõlema puhul.

Mida peab koolikotti valides silmas pidama? Milline koolikott lapsele valida?

Klotsipoes on müügil koolikotid eri vanuses lastele. LEGO koolikotid on kerged, ergonoomilised, PVC vabad, helkuritega varustatud ja mis ei ole laste jaoks vähem tähtis - ägeda disainiga! Räägin nendest omadustest nüüd natuke pikemalt. 

KERGE JA ÕIGE SUURUSEGA - Ära osta liiga suurt koolikotti.
Lapsevanemana võid koolikotti valides mõelda, et laps saaks seda kasutada järjest, kolm või isegi rohkem aastat. Paljud koolikotid on tõepoolest ka peale mitut kandmisaastat korralikud. Tõenäoliselt näeb ka LEGO koolikott hea välja peale mõneaastast kasutamist. Sellegipoolest soovitame sul võimalusel mitte osta pisikesele koolijütsile liiga suurt koolikotti. Tal on seda raske ja ebamugav kanda. Iga laps on erinev. Võta arvesse oma lapse vajadusi. 

Sinu lapse koolikott peaks alati sobituma tema pikkuse ja suurusega.
Pea meeles, et talvejope või -mantel võivad lisada lapsele suurust, mistõttu peaks ostetav koolikott olema lihtsasti reguleeritavate traksidega.

ERGONOOMILINE KOTT - Hea on, kui saad valida lapsele ergonoomilise seljakoti. Mida noorem on koolilaps, seda tähtsam see on. Olulist rolli mängib ka rinnal olev kinnitus, mis teeb koolikoti kandimise palju mugavamaks ja kergemaks. Koolikotti selga pannes, säti nii, et kott oleks ilusti lapse seljal mitte ei ripuks puusadest allpool. Mõnel LEGO ranitsal on ka puusade toestus, mis on enamasti eemaldatav kui te ei soovi seda kasutada.

Kõvema põhjaga koolikott püsib paremini vormis ning on seetõttu mugavam. Põrandale asetades seisab selline koolikott paremini püsti - vaiksel koolilapsel on mugavam oma asju kotist otsida. LEGO väikestele koolilastele mõeldud kotid on tugeva põhjaga, kuid on seal juures ikkagi kerged ning ei mõju kohmaka ja suurena.

Jälgi, et Sinu lapse koolikott ei oleks juba ostes liiga raske. Koolis käimise ajal püüa aga jälgida, et pakitud koolikott ei ületaks koos asjadega 15% lapse kehakaalust. Alati ei ole see võimalik. Just seetõttu on tähtis, et juba koti algkaal ilma seal sisalduvate asjadeta oleks võimalikult väike. Üks nipp, kuidas hoida koolikott kergemana, on pakkida iga paev koolikott uuesti. Muutke koolikoti kokku panemine lapsega koos igapäevaseks rutiiniks. Nii väldite üleliigse raskuse kaasas kandmist. Asju kotti pannes, vaata, et raskemad asjad oleksid seljale lähemal, nii on lapsel neid lihtsam kanda. LEGO koolikottides on asjade eraldamiseks mugavad sahtlid.

Koolikotti ostes pööra tahelepanu sellele, et kott oleks varustatud helkuritega igast küljest, et Sinu laps oleks liikluses hasti nähtav.

Koolikotil võiks olla erineva suurusega panipaiku, kuhu koolitarbeid paigutada. Põhjalikult läbimõeldud panipaigad asjade mugavamaks paigutamiseks nagu näiteks sahtel pinali jaoks, veepudeli ning einekarbi jaoks, aitavad lapsel asju paremini organiseerida ning vajaduse korral kiirelt üles leida. Kooliasjade kaasas kandmist aitab lihtsustada see, kui võimlemisriiete kott on koolikotist eraldatav.

Kooliteed alustades ootab last ees palju uut. Kui oled leidnud koolikoti, mis vastab eelnevalt nimetatud omadustele, siis ära unusta ka koolikoti välimust - eriti olulist rolli võib see mängida just värske koolilapse jaoks. Lemmiktegelastega koolikott on tuttav, loob turvatunnet ja toob naeratuse suule.

Eelpool kõnelesime peamiselt koolikoti valimisest nooremale koolieale. Klotsipoe valikust leiad koolikotte ka suurematele. Kogu valikut vaata siit.

Lisaks koolikottidele leiad Klotsipoest suure valiku pinaleid ja muid koolitarbeid!

Liina
Klotsipood.ee